SOYA KÜSPESİ

Soya  küspesi , besicilik alanında özellikle küçükbaş,büyükbaş, kanatlı ve balık beslemede sıkça kullanılmaktadır. Süt ineklerinde yüksek süt artışı ortaya koyar. Tüm yemlerle karışım yapılma özelliğine sahiptir. Ülkemizde soya üretimi yeterli düzeyde olmadığı için soya ithalatı yapmak zorunda kalmaktayız.Bu değerli yem kaynağını ülkem

Soya küspesi , soya tanelerinin yağının alındıktan sonra geride kalan protein bakımından oldukça zengin bir bitkisel yemdir. İçerisinde protein, yağ , kalsiyum , fosfor , selüloz ve kuru maddeler barındırır. Hayvan beslemede altarnatifi olmayan eşsiz bir besin , protein kaynağıdır. Hayvancılığın vazgeçilmez yemidir. Fabrika yemlerinde rasyonun bel kemiğidir. Ülkemizin hayvancılığının gelişebilmesi için  danelik soya üretimini ve slajlık soya fasulyesi üretimini hızla arttırmaya mecburuz.Yağı çekilen soyadan küspe üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Dünya yem edsüstrisinde , eşsiz bir protein kaynağı olduğu için yılın her günü ticareti yapılan bir yem hammaddesidir. Dünya borsalarında sürekli işlem görmektedir.

Torunoğlu Tohumculuk soya küspesi yurtiçi ve yurtdışı satışlarına başlamış bulunmaktadır.Yüksek proteinli yeni üretim soya küspesi istenilen kamyon bazında satışa sunulmuştur. Soya küspesi fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçiniz.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis