Cin Mısır (Patlak Mısır) Tohumu

Son yıllarda cin mısır tohumu ekilişlerinde Türkiyede ciddi artışlar gözlemlenmiştir.Cin mısır ziraati Türk çiftçisine hatrı sayılır bir karlılık getirmiştir.Firmamız hibrit cin mısır satışıyla Türk çiftçisinin üretimine katkı sağlamaktadır.Cin mısır tüketimi her geçen yıl artış göstermektedir. Cin mısır kelebek cin mısır ve mantar cin mısır olmak üzere 2 çeşittir. Kelebek cin mısırı daha yaygın ekilir.

 

Dekara cin mısırı tohumundan 1.5-1.7 kg atılır. Dekardan verimi 450-650 kg arasındadır.

Patlak mısır adından da anlaşılabildiği gibi patlayabilme kabiliyetine sahiptir. Atıştırmalık olarak da tercih edilen cin mısırı dengeli beslenmede içerdiği vitamin, enerji ve mineraller dolayısıyla oldukça kıymetlidir.

Düşük kaloriye sahip olması, açlık hissinde azaltma , tok tutma, mide asidi emme gibi özellikleriyle diyet yapanlar tarafından da tercih edilebiliyor.  

Sertifikalı, kaliteli, yüksek verimli cin mısırı satışına devam ediyoruz.

Cin mısırı yetiştiriciliği, cin mısır fiyatları, cin mısır tohumu, en iyi cin mısırı markası, cin mısır nasıl üretilir, cin mısır dekara verim, patlak mısır yetiştiriciliği, cin mısır fiyatları konularında bilgi almak için Torunoğlu Tohumculuk iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. 

Tel: 0322 239 8808 GSM: 0532 266 4041 - 0530 300 5273 - 0555 997 5075

-

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis