Arpa Tohumu

Buğdaydan sonra yetiştiriciliği en yoğun tarla bitkisi olan arpa tek yıllıktır. Kardeşlenme sayısı en yüksek olan tahıllardandır. Kıraç, verimsiz arazilerde dahi yetiştirilebilmektedir.

Uzun gün bitkisi olan arpa en çok yem amaçlı ekilmektedir. Mısırla eş değer bir yem değeri vardır. Protein oranı yem amaçlı kullanılan arpalarda önemli bir husustur.

Dekara arpa tohumundan 15-20 kg ekilir. Ekim derinliği mevsimlik ekime göre farklılık arzetmektedir. Yazlık ekimde 3-4 cm, kışlık ekim yapılacak ise 4-6 cm olarak ayarlanmalıdır. Gübreleme buğdayın gübrelenmesine yakındır. Hasat zamanı buğdaydan erkendir. İki veya altı sıralı olabilmektedir. Hasat zamanı da çok önemlidir. Vaktinden önce hasat edilmiş arpanın verimi düşer, kalitesi bozulur.

Yeterli toprak nemi,  doğru hasat zamanı, yüksek verim ve kaliteli ürün almak için oldukça önemlidir.

Torunoğlu Tohumculuk olarak tüm tohumlarımız yeni mahsul, çimlenmesi kontrol edilmiş, sertifikalı, son derece kaliteli tohumluklardır.

Arpa tohumu fiyatları, arpa çeşitleri ve özellikleri, arpa tohumu 6 sıralı, arpa tohumu 2 sıralı, tigem arpa tohumu çeşitleri, altı sıralı arpa tohumu fiyatları konularında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için şirketimizle iletişime geçiniz.

Tel: 0322 239 8808 GSM: 0532 266 4041 - 0530 300 5273 - 0555 997 5075


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis