Kuru Fasulye Tohumu

 

Kuru fasulye tohumundan dekara 6-10 kg atılır. Sıralı ekim yapılmalıdır. Sıra arası 45 cm , sıra üzeri ise 8-12 cm olmalıdır. Ekim derinliği ise 5 cm i geçmemelidir. Ekimi Kıyı bölgelerde Mart ayında , Orta Anadoluda nisan ayının son haftasından Mayıs başına kadar ve Doğu Anadoluda ise Mayıs ortasından Haziran başına kadar ekimi yapılır. 

Kuru fasulye üretimi ülkemizde yoğun bir şekilde yapılan tarla bitkilerimizdendir. Ülkemizde bu üretimi 1. sırada Karadeniz Bölgesi yapmaktadır. Dünya sıralamasında da Hindistan birinci sırada , arkasından Brezilya , Amerika , Çin gelmektedir. 

Kuru Fasulye 8 çeşittir.

-Sırık Kuru Fasulye

-Oturak Kuru Fasulye

Kuru fasulye tohumu 100-110 gün sonra hasat edilir. Elle ve makine ile hasatı yapılır. Kuru fasulye dekara ortalama 200-400 kg verim verir.Kuru fasulye tohumu da arkasından azotlu bir toprak bırakır. Fasulyeden sonra ekilen ürün çok verimli olur.

 

Kuru Fasulye Çeşitleri

-Arslan kuru fasulye tohumu

- Göynük 98 kuru fasulye tohumu

-Kanada Alberto kuru fasulye tohumu

-Horoz kuru fasulye tohumu

Kuru Fasulyenin Faydaları

  • Romatizma şikayetlerini azaltır.
  • Vücudun gelişimini ve onarımını destekler.
  • Kabızlık hissini giderir.
  • Kalp krizini önler.
  • Kemikleri güçlendirir.
  • Böbrek rahatsızlıklarında etkilidir.

En iyi kuru fasulye tohumu çeşitlerini firmamızdan temin edebilirsiniz. Kuru fasulye tohumu fiyatları ve kuru fasulye tohumu çeşitleri hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis