ITALIAN RYEGRASS

Uyarı : Ryegrass tohumu satın alırken ithal OECD sertifikalı tohum olmasına dikkat ediniz.Bu belgeyi kesinlikle sorup temin ediniz. Ryegrass adı altında satılan Eskişehir çimi orjinal Italian Ryegrass tohumu değildir. Çiftçilerin aldanmaması için bu tohumları kesinlikle almamaları gerekir.

Torunoğlu Tohumculuk ilk kez 20 yıldan önce orjinal italian ryegrass tohumunu Türk çiftçisi ile tanıştırmıştır. Ryegrass tohumlarımız ithal  OECD  sertifikalı ve orjinaldır. 

Italian Ryegrass tek yıllık buğdaygillerden olan çok özel bir kaba yem bitkisidir.Kurak arazilerde 2-3 sulak arazilerde ise 5-6 biçim yapabilirsiniz.Italian ryegrass dekara 5 kg tohum ekmeniz yeterli olur.Ekim derinliği 1.5 - 2 cm olmalıdır. Besin değerinin en yüksek olduğu boy olması sebebiyle bitki boyu 40-50 cm'e ulaşınca biçip yedirebilirsiniz.Italian reygras ile dekardan 10-15 ton yeşil ot 2-4 arası ise kuru ot alabilirsiniz.Oldukça yüksek verime ve kaliteye sahip Italian Reygras yem bitkisi dünyada ve ülkemizde ekimleri hızla yaygınlaşmaktadır.

Italian Ryegrass ekim zamanı bölgelere göre Eylül başından Aralık sonuna kadar değişmektedir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde ilkbahar ekimi yapmak da uygundur.

Italian Ryegrass ile beslenen hayvanlar üzerinde inanılmaz olumlu gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Süt ve besi oranlarındaki görülen artış ayrıca sağladığı yem tasarrufu sayesinde düşen masraflar ile yetiştiricisini güldüren çok değerli bir çeşittir.Süt alımında %20 verim artışı, yem kullanımında  %50 tasarruf sağlar. Hayvanların tüyleri parlar, ayak-tırnak sağlığında iyileşmeler görülür, döl tutmada fayda sağlar.

Dengeli ve sağlıklı beslenmesi çok önemli olan atlarda performans ve kondiyon artışı sağlar. Yarışlar için özel yetiştirilen atlar için doğal bir doping sayılabilir.

Italian ryegrass yem bitkilerinin kraliçesi diye anılan yoncadan daha fazla protein değerine sahip olan bir kaba yem bitkisidir. Italian ryegrass otu balya fiyatı yonca balyası ile yaklaşık olarak aynıdır.

Italian ryegrassı inekler, koyunlar, keçiler  severek tüketirler.Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarınızda çok ciddi et ve süt  artışının farkına varacaksınız. Hayvanlarınıza ıtalian ryegrass yedirerek çok büyük ekonomik sıkıntılara neden olan fabrika yemlerinden kurtulacaksınız.Aynı zamanda artan enerji seviyesini göreceksiniz.

Italian ryegrass hayvanlarda sadece et ve süt artışının yanı sıra oluşabilecek hastalıklara karşı hayvanlarınıza direnç kazandırır ve bir çok hastalığa engel olur. Yağlanma yapmadığı için doğum kolaylığıyla hayvanlarınız sağlığa çabucak kavuşacaktır.

Italian ryegrass slaj yapılarak, kuru ot yapılarak, yeşil biçilerek ve otlatarak hayvanlarınıza yedirebilirsiniz.Hayvancılıktan para kazanmak ve sağlıklı hayvanlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka italian ryegrass ekimi yapmalısınız.Hem kuru hem yeşil ot verimi oldukça yüksektir.

Italian Reygrass yem bitkisinden bir büyükbaş günde 150 kg'a kadar yiyebilir. Bu da hayvanların severek tükettiğine ve hayvanlara hazımsızlık , şişkinlik yaşatmadığına bir kanıttır. Yemsiz hayvan bakılmasına olanak sağlayan Italian Reygras ile siz de çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Salma tavukçuluk yapan ve organik tavukçuluğa merak sarmış küçük ya da büyük yetiştiriciler Italian Reygras ekerek yumurta veriminde ve kalitesinde iyileşme elde edebilirler. Yumurtlamayan tavukları bile yumurtlatan Reygras otu ile yumurtaların sarısında koyulaşma, kabuklarında kalınlaşma görülür. Hindi, ördek, kaz gibi kanatlı hayvanların yetiştiriciliğinde kullanılmasını mutlaka tavsiye ediyoruz.

Italian ryegrass yetiştirirken devlet desteklemesi alarak maliyetleri daha aşağıya çekebilirsiniz.

Torunoğlu Tohumculuk olarak ithal (Avrupa ve Amerika menşeili) , orjinal, OECD sertifikalı Italian Reygras tohumunu gönderiyoruz. Ekiminizin ve yetiştirmenizin her aşamasında her türlü teknik desteğimiz,  tecrübemiz, ilgi ve alakamızla yanınızda oluyoruz. Piyasada bulunan Eskişehir çimini Italian Ryegrass adı altında satanlarla ve yalan yanlış bilgilerle kafanızı bulandırmayın. En doğru bilgi, en kaliteli ürün, en yüksek verim için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Siparişinizi en geç 2 gün içerisinde adresinize anlaşmalı kargolarımızla teslim ediyoruz, teslim alırken kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için Tel: 0322 239 8808 GSM: 0532 266 4041 - 0530 300 5273 - 0555 997 5075 numaralarından bize ulaşın.

-

-


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis