HAYMİX Kaba Yem Bitkisi

HAYMİX kaba yem bitkisi 5'li bir karışımdır. İçerisinde ki 5 farklı tohumun karışımıyla ortaya çıkmaktadır. Yeni jenerasyondur lakin yeni olmasına rağmen bilinmeyen bir ürün değildir. İçerisinde buğdaygil ve baklagil vardır. %70 oranında baklagiller, %30 oranında buğdaygiller bulunmaktadır. Haymix protein yönünden ve enerji yönünde çok zengin bir kaba yem bitkisidir. Hayvanlar için ideal besleyici özelliğe sahiptir. 
Haymix kaba yem bitkisinin içerisinde bulunan tohumlar şu şekildedir:
%35 Yem Bezelyesi,
%35 Macar Fiğ,
%10 Tritikale,
%10 Kışlık Yulaf,
%10 Kılçıksız Buğday

Haymix karışım kaba yem bitkisinin içerisinde ki tüm tohumlar sertifikalıdır. Çiftçilerimize sertifikalı ürün ekmelerini tavsiye etmekteyiz her zaman. Sertifikalı ürün ekimlerinde sertifikasız ürün ekimlerine nazaran en az %25 verim artışı vardır. 

Haymix kaba yem bitkisinden dekara 15 kg ekilir. Ekim zamanı sonbahar aylarıdır. Ekimi aynen buğday ekimi gibidir. Ekim derinliği 3-4 cm'dir. Haymix Nisan, Mayıs aylarında tek biçim olarak biçilir. Tek yıllık bir yem bitkisidir ayrıca da yem bitkisi desteklemesi vardır. 

Haymix biçildiği zaman dekardan yaklaşık 1 ton kuru ot, 4.5-5 ton da silaj için yeşil ot verir. Haymix'in kuru otu ve silajı mükemmeldir. Çiftçilerimiz nazarında ekimi yapılıp hayvanlara yedirildiğinde vazgeçilmez bir ürün olmaktadır. Hayvanlar severek tüketirler. Haymix kaba yem bitkisi susuz, kurak arazilerde yetişebilmektedir. Haymix'in yetişmesi için mevsimler yağışlar yeterlidir bu sebepten çifçilerimiz için emsalsiz bir üründür. 
Haymix yem bitkisi hakkında detaylı bilgi almak için ve Haymix kaba yem bitkisi tohumu siparişi vermek için firmamızla iletişeme geçebilirsiniz.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis