Çayır Mera - Kurak Araziler İçin

Kurak araziler için çayır mera karışımımızın içerisinde kurak iklim koşullarına dayanıklı ve strese toleranslı çeşitler bulunmaktadır. Çok yıllık olup 4-5 yıl boyunca kullanılabilir. Hayvancılığın olmazsa olmazı olan çayır mera ekimleri giderek yayılmaktadır.

Ekimi; Çayır mera sonbaharda ekilir. Dekara 5-6 kg tohum atılır. Ekim 1.5 - 2 cm derinlikte olmalıdır. Güzel bakımla tarlada kalma süresi 5-6 yıla uzayabilir. Büyükbaş ve küçükbaşlarda ciddi anlamda et, süt ve yavru artışı gözlemlenir. Özellikle süt ve besi yetiştiriciliğinde yüksek kazançlar sağlar.

Çayır mera alanlarını dönüşümlü olarak kullanmak için eşit alanlara ayrılır.Bir bölüme sulama, gübreleme gibi bakım uygulanırken diğer bölümde hayvanlar beslenmeye devam eder.

Mera oluşturma , mera ıslahı gibi konularda her iklim koşuluna uygun ve uyuma sahip sertifikalı çayır mera tohumu karışımlarımız ile süt ve besi hayvancılığı yapan yetiştiricilerin tüm desteğimizle yanlarındayız.

Gerçek anlamda para kazanmak ve hayvanlarınızdan kar etmek etmek için firmamızdan çayır mera karışımını temin edin. Mera ıslahı nasıl yapılır, çayır mera yem bitkilerinin yetiştiği yer, kurak arazide verimli olur mu, hangi yem bitkisi karışımını kullanmalıyım gibi sorulardan sıyrılın. Yem fiyatlarının karınızdan çallmasına izin vermeyin.

Kurak arazide yapay çayır mera yetiştiriciliği hakkında tüm sorularınıza cevap bulmak ve sipariş vermek için bize ulaşın. Tel: 0322 239 8808 GSM: 0532 266 4041 - 0530 300 5273 - 0555 997 5075


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis