Silajlık Maralfalfa Tohumu 

Latincesi Pennisetum sp'dir. Hayvanlara yüksek besin sağlayan, sıcak mevsim bitkisi olan Maralfalfa silajlık bir yem bitkisidir. Dünyada silaj verimi konusunda ilk sıradadır. Bitki boyu 3-4 metreye kadar çıkabilir. Sezonluk bir bitki olan Maralfalfa ilk biçime ekimden 45 gün sonra erişir. Sezon içerisinde 3 kez biçim yapılabilir. Dekardan verimi 28.5 ton'dur.

www.maralfalfaturkiye.com ve www.maralfalfaturkey.net sitemizde daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıcak iklim kuşağında rahatlıkla yetişir. Sıcak yaz bitkisidir.

Yeşil ot verimi çok yüksek olduğundan yem açığını kapatmada çok önemli bir çeşittir. Çok geniş arazilere lüzum olmadan birim alandan maximum verimi sağlar.

İçeriğinde %18.71 ham protein, %12 karbonhidrat vardır. Sindirim kolaylığı vardır, hazmetme sorunu yaşatmaz. Hayvanların severek tükettiği Maralfalfa hayvanların verimini inanılmaz arttırır.

Maralfalfa yem bitkisinde kalsiyum, kobalt, magnezyum, selenyum, potasyum gibi çeşitli mineraller çokça bulunur.

Yüksek kardeşleme görülür.

Silaj verimi ile birlikte silaj kalitesi de mükemmeldir. Silajı hayvanlar için oldukça lezzetlidir.

Maralfalfa ile hayvancılığın maliyetini düşürebilirsiniz.

Sıcağa, susuzluğa, strese dayanıklı bir yem bitkisidir. Maralfalfa hem yeşil ot hem kuru ot olarak değerlendirilebilir dilenirse silaj da yapılabilir. Bitki boyu kısayken hayvanlarınız otlayabilir.

Maralfalfa yetiştiriciliği, Maralfalfa verimi, Maralfalfa tohumu fiyatı gibi konularda bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis